Компанія OTTO Work Force Польща підготувала звіт з опитування громадської думки працівників з України щодо роботи в Польщі. Найновіші результати і їх співставлення з дослідженнями, проведеними в 2015 році, вказують на загальне зростаюче задоволення українських працівників заробітною платнею та роботою в Польщі, а також на бажання залишитися в нашій країні на постійній основі. Також зростає кількість українців, які знаходять в Польщі роботу відповідно до їх власної освіти.
Працівники з України з року в рік стають все більш важливим елементом у побудові розвитку підприємств у Польщі. Вони не тільки заповнюють вільні вакансії, але і привносять необхідні для підприємств компетенції та досвід.
OTTO Work Force Польща дає роботу працівникам з України з 2013 року. Як перша компанія в Польщі, вона регулярно проводить опитування думки працівників з України.
Задоволення від роботи впливає на мотивацію і заангажованість працівників. Моніторинг думки працівників дозволяє заздалегідь виключити або зменшити потенційні проблеми і зміцнити у працівниках заангажованість і мотивацію до роботи. – каже Томаш Дудек, операційний директор OTTO Work Force по Центральній і Східній Європі.
Згідно зі звітом, 94% працівників з України задоволені роботою в Польщі (зростання на 10%), зокрема зарплатою. Задоволення прибутками збільшилося з грудня 2015 року до 2017 року на 40% – від рівня 50% до 90%. У декілька разів вищі в Польщі, ніж на Україні, зарплати, також є головною причиною, задля якої українці вирішують емігрувати в Польщу.
З 2015 року доходи працівників з України, зайнятих через OTTO Work Force, збільшилися в середньому на 300 злотих. Мінімальний розмір заробітної плати в Україні в 2016 року становив 1 450 гривень (прибл. 220 злотих), – Томаш Дудек, операційний директор OTTO Work Force по Центральній і Східній Європі.
Підтримується висока позитивна оцінка відкритості поляків щодо працівників з України. 96% працівників (2017) вважає (97% у 2015 році), що Польща є країною, відкритою для працівників з України. 89% працівників задоволені своїми відносинами з співробітниками, а 87% також відносинами з керівником.
Спочатку працівників з України наймали, в першу чергу, представники малого та середнього бізнесу – в основному для сезонної роботи, в полях, садах, в галузі переробки. В даний час великий інтерес працівниками з України відзначається серед міжнародних корпорацій, які піклуються про навколишнє середовище і роблять ставку на хороші відносини з працівниками. Вони також мають більше досвіду в управлінні мультикультурним робочим середовищем, звідси, ймовірно, випливає зростаюче задоволення відносинами на робочому місці. – Томаш Дудек, операційний директор OTTO Work Force по Центральній і Східній Європі.
48% працівників планують залишитися в Польщі на постійній основі, це на 38% більше, ніж в кінці 2015 року. Для 82% українців заохоченням залишитися в Польщі на постійній основі була б гарантія довгострокової зайнятості (збільшення на 32% в порівнянні з 2015 роком) і для 42% можливості для розвитку (збільшення на 15%).
Значно збільшилось число працівників, які працюють відповідно до своєї освіти, з рівня 8% до 29%.
Українці, що перебувають у Польщі, часто добре або дуже добре освічені. У дослідженні, проведеному в 2017 році, 44% працівників з України мали вищу освіту, 20% – середню, 33% – середню професійну, 4% – неповну середню. Збільшення числа осіб, зайнятих за освітою, вказує на те, що роботодавці все більш ефективно використовують потенціал іммігрантів з України. Працевлаштування кваліфікованих іммігрантів впливає на розвиток інноваційної діяльності, загальний розвиток і поширення знань на підприємствах. – Томаш Дудек, операційний директор OTTO Work Force по Центральній і Східній Європі.
Звіт в цифрах:
- Зросло значення заробітку як основного фактора мотивації для трудової імміграції у Польщу – збільшення з 39% в 2015 році до 94% в 2017 році. Заробіток є важливішою причиною для виїзду для чоловіків і літніх людей.
- Зросло число українців, які планують залишитися на постійній основі в Польщі з 10% в 2015 році до 48% в 2017 році Чим більш освічені працівники, тим довше вони хочуть залишатися в нашій країні
- Підвищився рівень відкритості поляків до працівників України (на думку українських працівників з 75% в 2015 році до 97% у 2017 році).
- Підвищився загальний рівень задоволеності працівників з України роботою в Польщі (з 84% у 2015 році до 94% у 2017 році).
- 90% працівників з України задоволені своєю заробітною платнею (збільшення на 50% в порівнянні з 2015 р.)
- 89% працівників задоволені ставленням поляків до працівників з України (збільшення на 37% в порівнянні з 2015 р.)
- 89% працівників задоволені своїми відносинами з співробітниками (зростання на 26% в порівнянні з 2015 р.)
- 87% працівників задоволені відносинами з керівником (збільшення на 26% в порівнянні з 2015 р.)
- 78% працівників задоволені видом роботи (збільшення на 40% в порівнянні з 2015 р.)
- 75% працівників задоволені навантаженням обов’язками (зростання на 39% в порівнянні з 2015 р.)
- 68% працівників задоволені умовами роботи (збільшення на 6% в порівнянні з 2015 р.)
- 23% працівників задоволені можливостями розвитку (в 2015 році було 27% задоволених)
- Чим старші працівники з України, тим менше вони задоволені виконуваною роботою, навантаженням обов’язками і можливостями для розвитку.
- 95% працівників з України заохотили б залишитися в Польщі більші доходи.
- Для 82% українців стимулом залишитися в Польщі на постійній основі була б гарантія довгострокової зайнятості, (збільшення на 32% в порівнянні з 2015 р.), а також можливість розвитку (збільшення на 15% в порівнянні з 2015 р.)
- 29% працівників в Україні працює відповідно до своєї власної освіти. Це на 21% більше, ніж у 2015 році.