Як українці оцінюють роботу в Польщі в 2020 році – результати шостого дослідження від OTTO Work Force

Як українці оцінюють роботу в Польщі в 2020 році

– результати шостого дослідження від OTTO Work Force

 

2020 рік був незвичайним і складним як для підприємств, так і для працівників у Польщі. Незважаючи на несприятливі умови, 78% працівників з України декларують, що задоволені роботою в Польщі, а це на 6% більше, ніж 2019 року. Для 71% українців головною мотивацією для роботи в Польщі став вищий рівень заробітку.

Українці більш задоволені роботою в Польщі, ніж минулого року

Останнє дослідження ОТТО Work Force Central Europe, що було проведене серед 520 тимчасових працівників з України, демонструє, що 78% опитаних заявляють про задоволеність роботою в Польщі. Це на 6% більше, ніж у 2019 році. На основі циклічних досліджень, що проводяться компанією ОТТО вже шість років, бачимо, що з 2017 року спостерігалася тенденція до зниження рівня задоволеності роботою – тоді цей показник досяг свого максимуму (94%). У 2020 році ми спостерігаємо помітне зростання задоволеності у порівнянні з минулим роком.

Зміна в часі рівня задоволеності тимчасових працівників з України роботою в Польщі.

Джерело: Оцінка тимчасових працівників з України задоволеності роботою в Польщі у 2020 році, 2020, OTTO Work Force Central Europe

“Пандемія Covid-19 призвела до значних змін на ринку праці у 2020 році. Багато людей, особливо під час першої хвилі, втратили роботу. Складна ситуація на ринку праці в Україні змусила українців більше цінувати зайнятість у Польщі, а їх рівень задоволеності роботою зріс порівняно з 2019 роком. На початку пандемії значна частина українців повернулася на батьківщину через втрату роботи або турботу про сім’ю, але вже через кілька тижнів майже 70% з них заявили про своє бажання повернутися до Польщі. Польські роботодавці також чекали на громадян України з розпростертими обіймами, бо хоча безробіття в Польщі в незначній мірі зросло, але компанії, як і раніше, зацікавлені у працівниках зі сходу”, — говорить Томаш Дудек, Керуючий Директор OTTO Work Force Central Europe.

 

Найбільше Українці задоволені відносинами з колегами, а найменше — відсутністю розвитку

 

Дослідження ОТТО Work Force Central Europe демонструє, що з 2018 року зберігається подібна тенденція в рівні задоволеності щодо окремих показників праці. Співробітники найбільше задоволені відносинами з колегами (93%), тут спостерігаємо зростання на 6% у порівнянні з результатами торішнього дослідження. В черговий раз були високо оцінені умови праці (82%) і ставлення поляків до мігрантів (70%). У минулорічному опитуванні працівники з України були незадоволені можливостями кар’єрного зростання, подібно як цього року. Група незадоволених цим показником зросла з 35% до 40%.

“У актуальному дослідженні спостегіраємо зміни в оцінці рівня задоволеності зарплатою. 2019 року зарплатою були задоволені лише 51% респондентів, тоді  2020 року на цю групу припадає аж 65%. Ймовірно, це пов’язано зі складною ситуацією на ринку праці в Україні, простоями на виробництвах і зростанням безробіття. У такій реальності рівень заробітної плати розглядається інакше, ніж у 2019 році, коли доступність вакансій була вищою”, підкреслює Томаш Дудек, Керуючий Директор OTTO Work Force Central Europe.

 

71% працівників з України працюють у Польщі через вищу зарплату

Covid-19 сильно вплинув на ринок праці у всій Європі, в тому числі і в Польщі. Крім того, спалах епідемії налякав суспільство і призвів до того, що навесні значна частина робітників з України повернулася на батьківщину. Зі стабілізацією економічної ситуації та приборканням епідемії, ми спостерігали повернення українців на роботу до Польщі.

“Для 71% опитаних основною мотивацією для роботи в Польщі був вищий рівень заробітку. На наступній позиції опинилася краща економічна ситуація в Польщі (32%) і відсутність роботи в Україні (31%). Тут потрібно відзначити, що на початку осені, коли хвиля повернень була найбільшою, рівень безробіття в Польщі фіксувався на рівні 6,1%, в той час як в Україні він становив 9,9%”, – пояснює Томаш Дудек, Керуючий директор OTTO Work Force Central Europe.

Чому, незважаючи на пандемію Covid-19, Ви вирішили працювати в Польщі?

 

Джерело: Оцінка тимчасових працівників з України задоволеності роботою в Польщі у 2020 році, 2020, OTTO Work Force Central Europe

Майже кожен другий респондент стверджує, що у нього не виникало труднощів з пошуком роботи

Майже половина співробітників з України заявляють, що в 2020 році, незважаючи на пандемію, їм було нескладно знайти роботу в Польщі. У свою чергу, 40% респондентів не змогли однозначно відповісти на це питання, і тільки 14% вказали, що в 2020 році було складніше знайти роботу в Польщі.

“Незважаючи на те, що працівники з Польщі більш доступні, серед наших клієнтів постійно зберігається попит на співробітників з-за східного кордону. У деяких галузях, таких як виробництво, їх важко повністю замінити працівниками з Польщі. Є також галузі, які в цей важкий час інтенсивно розвивалися, як, наприклад, e-commercе. Попит на працівників у цій сфері стрімко зростав” – зазначив Томаш Дудек, Директор OTTO Work Force Central Europe.